ÖVRIGT / Speglar / Spegel 2691278
*
nr 269 1278
Spegel
Svanmodell
Utrop:
100 kr
Såld:
1.100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 september 2003
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 18:52:34
1
200 kr
21/9 18:41:30
2
ledande budet*
22/9 13:58:40
3
300 kr
22/9 13:59:41
3
350 kr
22/9 15:46:04
2
justering av budtak
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar svanmodell
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53
*
Spegel
nr 269 1278
Spegel
Svanmodell
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.100 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 22 september 2003 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/9 18:52:34 | 1 | 200 kr |
21/9 18:41:30 | 2 | ledande budet* |
22/9 13:58:40 | 3 | 300 kr |
22/9 13:59:41 | 3 | 350 kr |
22/9 15:46:04 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar svanmodell
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
1 juli kl 19:53